WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Formy Wolontariatu

     Istnieje wiele form Wolontariatu, poprzez które możemy pomagać innym. Dzięki temu rozwijamy swoją osobowość, nadajemy sens życiu oraz możemy zyskać uznanie w oczach własnych i innych. W tarnogórskim hospicjum rozróżniamy kilka form Wolontariatu ( które dzielimy w zależności od pełnionych funkcji) :

  • medyczna - ta forma wolontariatu jest przeznaczona dla specjalistów z dziedziny medycyny i opieki tj: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i psycholodzy. Pomagają chorym walczyć z chorobą, prowadzą odpowiednie leczenie oraz przepisują odpowiednie leki.
  • niemedyczna - pozostali wolontariusze, którzy nie mają uprawnień medycznych a chcą wspierać chorego w chorobie i cierpieniu poprzez rozmowę, modlitwę i wsparcie duchowe.
  • stała - wolontariusz, który regularnie uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez hospicjum, jest pomocny podczas akcji zbierania funduszy i promowania ruchu hospicyjnego. Korzysta ze szkoleń i spotkań integracyjnych.
  • akcyjna - forma wolontariatu, która sprowadza się tylko do udziału w kwestach i zbiórkach pieniędzy na rzecz hospicjum.