WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Jak działamy ?
Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Pokoju zostało powołane by pomagać ludziom dotkniętym chorobą nowotworową. Działamy od 1997 jako Stowarzyszenie z numerem KRS. Chorym wraz z rodziną opiekuje się w domu zespół hospicyjny:

  - Lekarz
  - Pielęgniarka
  - Rehabilitant
  - Kapelan
  - Psycholog
  - Wolontariusze niemedyczni

Hospicjum Królowej Pokoju działa na terenie gminy Tarnowskie Góry i na tym terenie obejmuje opieką chorych. Hospicjum w ramach swoich możliwości zapewnia również opiekę socjalną, środki pielęgnacyjne, opatrunkowe.
 
Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny. Cały sprzęt, którym dysponujemy jest wypożyczany chorym nieodpłatnie.

Oddział Stacjonarny
     Od dnia 2.05.2012 Hospicjum Królowej Pokoju oraz szpital św. Kamila oo. Kamilianów w Tarnowskich Górach współtworzą Oddział Stacjonarnej Opieki Paliatywnej. Oddział Opieki znajduję się w szpitalu oo. Kamilianów przy ul. Bytomskiej 22. Do dyspozycji chorych jest 20-cia łóżek na salach 2-3 osobowych. Pacjent ma możliwość skorzystanie z porady i opieki: lekarzy, pielęgniarek, psychologa, fizjoterapeuty oraz kapelana. Zgłoszenia pacjentów można dokonywać pod numerem telefonu  32-384-97-56 wewn. 125.  

Dokumenty niezbędne do przyjęcia to:

  1. skierowanie z nagłówkiem Oddział Medycyny Paliatywnej (lub Opieki Paliatywnej)
  2. rozpoznanie zaawansowanej choroby nowotworowej w fazie leczenia objawowego (wykluczone dalsze leczenie przyczynowe i diagnostyka)
  3. karta chipowa
  4. legitymacja ubezpieczeniowa
  5. dokumentacja medyczna